HV51S20038000412020BEGE flangeencoder MIG Basic MB-200-38-0004-12, 4 pulser, 20m kabel, rustfrit stål er en inkremental encoder til grundlæggende hastighedsfeedback i standard automatiseringsopgaver. Denne model har flangediameter på 200 mm og flange BCD på 165 mm. Akselforbindelsen er 38 mm i diameter, og den er kompatibel med motor IEC 132B14. Encoderen leverer 4 pulser pr. omdrejning pr. kanal og arbejder med indgangsspænding fra 5-24VDC samt A90°B HTL-udgang. Udført i rustfrit stål, beskyttet med IP55/IP67, og kommer med 20 meter kabel. Flangetykkelse er 12 mm. Velegnet til krævende miljøer og standard feedbackopgaver.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
200
Flangetykkelse (mm)
12
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
20
Akseldiameter (mm)
38
IEC norm
132B14
BCD norm
165
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
4
Beskrivelse
Stor flange (Ø200 mm) og flange BCD på 165 mm for nem integration med IEC 132B14 standardmotorflanger.