calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Basic MB-200-38-0001-12, 1 pulser, 2m kabel, rustfrit stål
HV51S20038000112002BEGE flangeencoder MIG Basic MB-200-38-0001-12, 1 pulser, 2m kabel, rustfrit stål er en inkremental encoder designet til grundlæggende hastighedsfeedback i standard automatiseringsopgaver. Denne model har følgende attributter: Rustfrit stål konstruktion for øget holdbarhed, flange diameter på 200 mm, bolt cirkeldiameter (BCD) 165 mm, flangetykkelse 12 mm, og 38 mm akseldiameter. Overholder IEC 132B14 norm. Leveres med 2 meter kabel. Signalet er HTL (A90°B), 1 puls pr. kanal og indgangsspænding fra 5-24VDC. Encoderen har IP55/IP67 klassifikation for støv- og vandbeskyttelse. Velegnet til basis automatiseringsformål, hvor enkel og pålidelig feedback ønskes.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
200
Flangetykkelse (mm)
12
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
2
Akseldiameter (mm)
38
IEC norm
132B14
BCD norm
165
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
1
Beskrivelse
Kompakt flangedesign med udvendig diameter på 200 mm og flangetykkelse på 12 mm, samt bolt cirkeldiameter (BCD) på 165 mm, gør integration nem til IEC 132B14 motorer.
36 mm akseldiameter sikrer kompatibilitet med større industrielle motorer og applikationer.
2 meter kabel for fleksibel installation og nem tilslutning i montagekredsløb og på maskiner.