HV51S20038000112020Flangens udvendige diameter: 200 mm Boltcirkel (BCD): 165 mm Flangetykkelse: 12 mm Aksel diameter: 38 mm Motor IEC-norm: 132B14 Materiale: Rustfrit stål Beskyttelsesklasse: IP55/IP67 Indgangsspænding: 5-24 VDC Udgangssignal: A90°B HTL Pulser pr. omdrejning: 1 pr. kanal Kabellængde: 20 meter Encoderens robuste design og materialevalg gør den velegnet til industriel brug, hvor pålidelig hastighedsfeedback er påkrævet.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
200
Flangetykkelse (mm)
12
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
20
Akseldiameter (mm)
38
IEC norm
132B14
BCD norm
165
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
1
Beskrivelse
**Om producenten:**
Høj driftssikkerhed på grund af konstruktion i rustfrit stål (beskyttelse mod korrosion og slid).
Flangestørrelse Ø200 mm og flange BCD 165 mm sikrer nem integration i IEC 132B14 standardmotorer.
Robust aksel på 38 mm diameter til effektiv kraftoverførsel og vibrationsmodstand.