calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Basic MB-200-24-0002-9, 2 pulser, 2m kabel, rustfrit stål
HV51S20024000209002Antal pulser: 2 pr. kanal Udgangssignal: A90°B HTL Forsyningsspænding: 5-24VDC Kabellængde: 2 meter Materiale: Rustfrit stål Ydre diameter: 200 mm Aksel diameter: 24 mm Flange BCD: 165 mm Flange tykkelse: 9 mm IEC norm: 90B5 IP-klassificering: IP55 / IP67Encoderens robuste design og standardiserede dimensioner sikrer nem integration i automatiseringsløsninger, hvor basis hastighedssignal er tilstrækkeligt.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
200
Flangetykkelse (mm)
9
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
2
Akseldiameter (mm)
24
IEC norm
90B5
BCD norm
165
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
2
Beskrivelse
Flangeformat Ø200 mm, BCD 165 mm og akseldiameter 24 mm gør encoderens integration let i IEC 90B5-motorer samt eksisterende systemer med standard flange- eller akseldimensioner.
Indgangsspænding fra 5–24VDC gør encoderen fleksibel i forskellige styresystemer og let at integrere med eksisterende elektriske installationer.