calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Basic MB-200-24-0001-9, 1 pulser, 2m kabel, rustfrit stål
HV51S20024000109002Flangens udvendige diameter: 200 mm Flange BCD norm: 165 mm Skaftdiameter: 24 mm IEC norm: 90B5 Flangetykkelse: 9 mm Materiale: Rustfrit stål Kabel-længde: 2 m Indgangsspænding: 5-24 VDC Udgange: A90°B HTL Pulser pr. omdr.: 1 pr. kanal IP-klassificering: IP55/IP67 Velegnet hvor robusthed og enkel hastighedsregistrering er påkrævet.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
200
Flangetykkelse (mm)
9
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
2
Akseldiameter (mm)
24
IEC norm
90B5
BCD norm
165
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
1
Beskrivelse
Robust flangeudførelse (Diameter: Ø200mm, flange BCD 165 mm, flange tykkelse 9 mm) sikrer nem montering og stabil integration i IEC 90B5 standardmotorer.
Med 24 mm akseldiameter passer denne encoder til større motorer og transmissioner, hvilket øger fleksibiliteten i anlægslayouts.