calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Basic MB-200-19-0064-9, 64 pulser, 15m kabel, aluminium
HV51A20019006409015BEGE flangeencoder MIG Basic MB-200-19-0064-9, 64 pulser, 15m kabel, aluminium er en inkremental encoder designet til grundlæggende hastighedsfeedback i standard automatiseringsopgaver. Enkoderens vigtigste attributter: Flange udvendig diameter: 200 mm, Flange hulmål (BCD): 165 mm, Flangetykkelse: 9 mm, IEC standard: 80B5, Skaftdiameter: 19 mm, Kabellængde: 15 m, Pulser pr. omdrejning: 64 pr. kanal, Udgangssignal: A90°B HTL, Spændingsinput: 5-24VDC, Materiale: Aluminium, IP-klasse: IP55 / IP67. Egnet til integration i elektriske motorer og styresystemer, hvor robusthed og pålidelighed er påkrævet.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
200
Flangetykkelse (mm)
9
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
15
Akseldiameter (mm)
19
IEC norm
80B5
BCD norm
165
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
64
Beskrivelse
**Om producenten:**
Flangestørrelse Ø200mm og boltcirkel 165mm gør encoderen kompatibel med standard IEC 80B5 motorer og industrielle gear.
Skaftdiameter på 19mm sikrer enkelt og sikker montering på forskellige motorapplikationer.
15 meter kabel som standard gør installationen nem i større maskiner og produktionslinjer.
MIG Basic: Inkremental encoder – grundlæggende hastighedsfeedback til standard automation.