calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Basic MB-200-19-0064-9, 64 pulser, 10m kabel, aluminium
HV51A20019006409010BEGE flangeencoder MIG Basic MB-200-19-0064-9, 64 pulser, 10m kabel, aluminium er en inkrementel encoder til grundlæggende hastighedsfeedback i standard automatiseringsopgaver. Encoderens flange diameter er Ø200 mm, bolt cirkeldiameter (BCD) er 165 mm, og akseldiameter er 19 mm. Den er kompatibel med motor IEC 80B5 standard og har flangetykkelse på 9 mm. Encoderen leverer 64 pulser pr. omdrejning pr. kanal og arbejder med A90°B HTL output. Indgangsspænding er 5-24VDC. Kabellængden er 10 meter, og huset er fremstillet i aluminium. IP-klassifikation er IP55/IP67 for robust miljøbeskyttelse.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
200
Flangetykkelse (mm)
9
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
10
Akseldiameter (mm)
19
IEC norm
80B5
BCD norm
165
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
64
Beskrivelse
Flange med udvendig diameter på Ø200 mm og BCD på 165 mm gør integrationen kompatibel med IEC 80B5 motorstandarder og nem at montere i eksisterende systemer.
19 mm akseldiameter tillader direkte og præcis montering på motorkoblingen uden behov for ekstra adaptere.