calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Basic MB-200-19-0032-9, 32 pulser, 5m kabel, rustfrit stål
HV51S20019003209005BEGE flangeencoder MIG Basic MB-200-19-0032-9, 32 pulser, 5m kabel, rustfrit stål er en inkremental encoder til grundlæggende hastighedsfeedback i standard automatiseringsopgaver. Encoderens vigtigste egenskaber er: Flange yderdiameter: 200 mm, Flange BCD: 165 mm, Skaftdiameter: 19 mm, Flangetykkelse: 9 mm. Den er designet i rustfrit stål, hvilket bidrager til høj modstandsdygtighed over for korrosion. Motormontage: IEC 80B5. Encoderens kapslingsklasse: IP55/IP67 sikrer anvendelse i krævende miljøer. Forsyning: 5-24VDC, udgangssignal: A90°B HTL og 32 pulser pr. kanal for hastighedsdetektion. Leveres med 5 meter kabel for fleksibel installation.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
200
Flangetykkelse (mm)
9
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
5
Akseldiameter (mm)
19
IEC norm
80B5
BCD norm
165
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
32
Beskrivelse
**Om producenten:**
5-24V DC indgang gør encoderen kompatibel med en bred vifte af industrielle elektriske systemer.
Flange-ydre diameter på 200 mm, BCD 165 mm, flange-tykkelse 9 mm og akseldiameter på 19 mm gør encoderen kompatibel med IEC 80B5 motorer og uniform integration i eksisterende systemer.
MIG Nova+: Tilgængelig til applikationer med krav om højere opløsning og signalstabilitet.