calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Basic MB-200-19-0004-9, 4 pulser, 10m kabel, rustfrit stål
HV51S20019000409010BEGE flangeencoder MIG Basic MB-200-19-0004-9, 4 pulser, 10m kabel, rustfrit stål er en inkremental encoder, der bruges til grundlæggende hastighedsfeedback i standard automatiseringsopgaver. Denne model har et flange yderdiameter på 200 mm og en flange BCD på 165 mm. Akselfløjtens diameter er 19 mm, og den er designet til motorer med IEC 80B5. Encoderens hus er udført i rustfrit stål og har en flangetykkelse på 9 mm. Den leveres med 4 pulser pr. omdrejning pr. kanal, HTL udgang A90°B og et indgangsspændingsområde på 5-24VDC. Kablet er 10 meter langt. Produktet har IP55/IP67 kapslingsklasse for miljøbeskyttelse.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
200
Flangetykkelse (mm)
9
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
10
Akseldiameter (mm)
165
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
4
Beskrivelse
Kompakt flangeudførelse med ydre diameter på 200 mm og flange BCD 165 mm passer til IEC norm 80B5-motorer og sikrer fleksibel integration i eksisterende systemer.
Standardakseldiameter på 19 mm sikrer kompatibilitet med almindelige industrielle motorer.