calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Basic MB-200-19-0002-9, 2 pulser, 15m kabel, rustfrit stål
HV51S20019000209015BEGE flangeencoder MIG Basic MB-200-19-0002-9, 2 pulser, 15m kabel, rustfrit stål er en inkremental encoder velegnet til grundlæggende hastighedsfeedback i standard automatiseringsopgaver. Produktet har følgende nøgleattributter: BCD norm: 165 mm, kabel længde: 15 meter, flangetykkelse: 9 mm, IEC norm: 80B5, materiale: rustfrit stål, ydre diameter: 200 mm, akseldiameter: 19 mm, flange udvendig diameter: 200 mm, indgangsspænding: 5-24 VDC, output: A90°B HTL, pulser pr. omdrejning: 2 pr. kanal, IP klassifikation: IP55 / IP67. Encoderen er designet til montage på motor med IEC 80B5 flange og leveres med 15 meter kabel.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
200
Flangetykkelse (mm)
9
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
15
Akseldiameter (mm)
19
IEC norm
80B5
BCD norm
165
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
2
Beskrivelse
**Nøglefunktioner og fordele:**
Flange-diameter på 200 mm og monteringshulcirkel på 165 mm (BCD), designet til IEC 80B5-motorflanger, giver enkel og fleksibel integration i standardsystemer.
19 mm akseldiameter gør det let at tilpasse encoderen til forskellige motor- og transmissionstyper.