calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Basic MB-200-19-0001-9, 1 pulser, 2m kabel, rustfrit stål
HV51S20019000109002BEGE flangeencoder MIG Basic MB-200-19-0001-9, 1 pulser, 2m kabel, rustfrit stål er en inkremental encoder til grundlæggende hastighedsfeedback i standard automatiseringsopgaver. Encoderen er udført i rustfrit stål og har en flange udenpåliggende diameter på 200 mm samt BCD 165 mm. Flangetykkelse er 9 mm. Aksel diameteren er 19 mm og passer til motor IEC 80B5. Den leveres med 1 puls pr. kanal og HTL-signaler (A90°B). Forsyningsspænding er 5-24 VDC. Kabellængde er 2 meter. IP-klassificering: IP55/IP67. Robust løsning til driftssikre applikationer i industrielle miljøer.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
200
Flangetykkelse (mm)
9
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
2
Akseldiameter (mm)
19
IEC norm
80B5
BCD norm
165
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
1
Beskrivelse
Ydre diameter på 200 mm og flange-BCD på 165 mm giver fleksibel integration i forskellige motormodeller og maskiner.
Standard 19 mm akseldiameter og IEC 80B5-flangemontering sikrer nem og hurtig installation i IEC-norm motorer.
HTL udgangssignal (A90°B) kompatibelt med de fleste industrielle styresystemer og PLC’er.