calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Basic MB-160-28-0064-9, 64 pulser, 5m kabel, rustfrit stål
HV51S16028006409005BEGE flangeencoder MIG Basic MB-160-28-0064-9, 64 pulser, 5m kabel, rustfrit stål er en inkremental encoder, som bruges til grundlæggende hastighedsfeedback i standard automatiseringsopgaver. Opløsning: 64 pulser pr. kanal. Indgangsspænding: 5-24VDC. Udgangssignal: A90°B HTL. Kabel-længde: 5 meter. Flange diameter: 160 mm. Flange BCD: 130 mm. Flangetykkelse: 9 mm. Akselførring: 28 mm. IEC motornorm: 100/112B14. Materiale: Rustfrit stål. IP-klassificering: IP55/IP67. Produktet giver pålidelig signaloverførsel til enkle automationsopgaver og er designet til industriel brug.