calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Basic MB-160-28-0032-9, 32 pulser, 5m kabel, rustfrit stål
HV51S16028003209005BEGE flangeencoder MIG Basic MB-160-28-0032-9, 32 pulser, 5m kabel, rustfrit stål er en inkremental encoder designet til grundlæggende hastighedsfeedback i standard automatiseringsopgaver. Ydre diameter: 160 mm. Flange BCD: 130 mm. Flangetykkelse: 9 mm. IEC standard: 100/112B14. Aksel diameter: 28 mm. Pulser pr. omdrejning: 32 pr. kanal (A90°B HTL signal). Indgangsspænding: 5-24 VDC. Kabellængde: 5 meter. Materiale: rustfrit stål. IP-klassificering: IP55/IP67. Encoderens robuste konstruktion og standardmål sikrer pålidelig integration i industrielle miljøer, hvor grundlæggende feedback er nødvendig.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
160
Flangetykkelse (mm)
9
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
5
Akseldiameter (mm)
28
IEC norm
100/112B14
BCD norm
130
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
32
Beskrivelse
Flange med 160mm ydre diameter og 130mm boltcirkel gør den velegnet til mange motor- og maskinopbygninger.
5 meter kabel giver fleksibilitet ved montering og nem tilslutning til styresystemer.