calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Basic MB-160-28-0004-9, 4 pulser, 5m kabel, rustfrit stål
HV51S16028000409005BEGE flangeencoder MIG Basic MB-160-28-0004-9, 4 pulser, 5m kabel, rustfrit stål er en inkremental encoder til grundlæggende hastighedsfeedback i standard automatiseringsopgaver. Flangediameter: Ø160 mm. Flange boltcirkel (BCD): 130 mm. Aksel diameter: 28 mm. IEC standard: 100/112B14. Flangetykkelse: 9 mm. Pulser pr. omdrejning: 4 pr. kanal. Signaludgang: A90°B HTL. Driftsspænding: 5-24 VDC. Kabellængde: 5 meter. Materiale: Rustfrit stål. IP-klassificering: IP55 / IP67, hvilket sikrer mod støv og vand. Encoderens design passer til applikationer, hvor enkel hastighedsregistrering og robusthed er vigtig.