calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Basic MB-160-28-0002-9, 2 pulser, 20m kabel, rustfrit stål
HV51S16028000209020BEGE flangeencoder MIG Basic MB-160-28-0002-9, 2 pulser, 20m kabel, rustfrit stål er en inkremental encoder designet til grundlæggende hastighedsfeedback i standard automatiseringsopgaver. Encoderens ydre diameter er 160 mm, med flangetykkelse på 9 mm og flange bolt-cirkel-diameter på 130 mm. Den har en akseldiameter på 28 mm og er kompatibel med motor IEC 100/112B14. Indgangsspændingen er 5-24VDC med HTL-udgang A90°B. Den leverer 2 pulser pr. omdrejning pr. kanal og har et 20 meter kabel. Encoderhuset er udført i rustfrit stål og leveres med IP55/IP67 kapslingsklasse for beskyttelse mod støv og vand.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
160
Flangetykkelse (mm)
9
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
20
Akseldiameter (mm)
28
IEC norm
100/112B14
BCD norm
130
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
2
Beskrivelse
Flange med udvendig diameter på 160 mm og et boltcirkelmål (BCD) på 130 mm for enkel integration til IEC-motorer størrelse 100/112B14.
Kompatibel med HTL-signaler (A90°B), hvilket sikrer pålideligt output til PLC- og frekvensomformere.
Let at montere takket være standard IEC-flange og akseldiameter på 28 mm.