calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Basic MB-160-28-0001-9, 1 pulser, 15m kabel, rustfrit stål
HV51S16028000109015BEGE flangeencoder MIG Basic MB-160-28-0001-9, 1 pulser, 15m kabel, rustfrit stål er en inkremental encoder til grundlæggende hastighedsfeedback i standard automatiseringsopgaver. Encoderens flangediameter er 160 mm, flangebolt-cirkel diameter (BCD) er 130 mm, og skaktens diameter er 28 mm. Den er designet til motor IEC 100/112B14 og har en flangetykkelse på 9 mm. Encoderens kapsling består af rustfrit stål, hvilket sikrer holdbarhed. Kabel-længden er 15 meter. Encoderens indgangsspænding er 5-24VDC og output er A90°B HTL, 1 puls pr. kanal. Produktet er klassificeret med IP55/IP67 for beskyttelse mod støv og vand.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
160
Flangetykkelse (mm)
9
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
15
Akseldiameter (mm)
28
IEC norm
100/112B14
BCD norm
130
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
1
Beskrivelse
**Producentinformation:**
Flangemål på Ø160 mm og standard BCD 130 mm sikrer nem integration med IEC 100/112B14 motorer.
Bred driftsspænding (5-24VDC) giver kompatibilitet med mange styringssystemer og PLC’er.
Skaftdiameter på 28 mm giver stabil og sikker mekanisk kobling til motor eller aktuator.
Kompakt flange (9 mm tykkelse) optimerer pladsbesparende integration i eksisterende maskiner. **Anvendelsesmuligheder:**