calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Basic MB-160-14-0064-7, 64 pulser, 2m kabel, rustfrit stål
HV51S16014006407002Pulser pr. omdrejning: 64 pr. kanal Udgangssignal: A90°B HTL Indgangsspænding: 5–24 VDC Kabel-længde: 2 meter Materiale: Rustfrit stål Ydre diameter: 160 mm Flange BCD: 130 mm Flange tykkelse: 7 mm Aksel diameter: 14 mm Motor IEC norm: 71B5 IP klassificering: IP55 / IP67Perfekt egnet til integration i industrielle applikationer, hvor pålidelig og enkel hastighedsdetektering ønskes.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
160
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
2
Akseldiameter (mm)
14
IEC norm
71B5
BCD norm
130
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
64
Beskrivelse
Robust inkremental encoder til grundlæggende hastighedsfeedback i standard automatiseringsopgaver.
Flangemonteret design (Ø160 mm) og aksel på 14 mm giver nem integration i IEC-motorer, norm 71B5, og sikrer bred kompatibilitet på tværs af industriapplikationer.
2 meter kabel muliggør fleksibel montering og let tilslutning i maskinopbygninger.
Flange BCD på 130 mm og flange tykkelse på 7 mm gør encoderens opbygning robust og let at installere.**Fordele og anvendelsesmuligheder**