calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Basic MB-160-14-0032-7, 32 pulser, 5m kabel, rustfrit stål
HV51S16014003207005Bolt cirkeldiameter: 130 mm Kabellængde: 5 meter Flangetykkelse: 7 mm Norm: IEC 71B5 Materiale: Rustfrit stål Ydre diameter: 160 mm Akselfiameter: 14 mm Udgangssignal: A90°B HTL Pulser pr. omdrejning: 32 pr. kanal Forsyning: 5-24 VDC IP-klassificering: IP55 / IP67 Velegnet til sikring af pålidelig og robust feedback i industrielle miljøer, hvor basis hastighedsfeedback er påkrævet.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
160
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
5
Akseldiameter (mm)
14
IEC norm
71B5
BCD norm
130
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
32
Beskrivelse
Nøglefunktioner og fordele ved BEGE MIG Basic MB-160-14-0032-7:
• Flangeudførelse (Ø160mm, BCD 130mm) og IEC 71B5 kompatibilitet gør den let at integrere med standard industrimotorer.
• Solid aksel på 14 mm giver høj mekanisk styrke og præcis feedback.