HV51S16014003207010**BEGE flangeencoder MIG Basic MB-160-14-0032-7, 32 pulser, 10m kabel, rustfrit stål** er en inkremental encoder til grundlæggende hastighedsfeedback i standard automatiseringsopgaver. Denne model har følgende attributter: Ydre diameter: 160 mm, Flange BCD: 130 mm, Flange tykkelse: 7 mm, Aksel diameter: 14 mm, Motor IEC norm: 71B5, Forsyningsspænding: 5–24 VDC, Pulser pr. omdrejning: 32 pr. kanal, Signalingang: A90°B HTL, Kabel længde: 10 m, Materiale: Rustfrit stål, IP-klassificering: IP55/IP67. Position og signalstabilitet er velegnet til basis styringsopgaver.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
160
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
10
Akseldiameter (mm)
14
IEC norm
71B5
BCD norm
130
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
32
Beskrivelse
**Brand/Producent**
Standard flange med udvendig diameter på 160 mm og bolt-cirkel diameter på 130 mm gør det nemt at integrere i eksisterende motorinstallationer (IEC 71B5).
Egnet til applikationer, hvor kompakt formfaktor (7 mm flange, 14 mm aksel) og nem montering er kritiske krav.
Særligt velegnet hvor enkel, pålidelig og økonomisk hastighedskontrol er påkrævet.