calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Basic MB-160-14-0008-7, 8 pulser, 10m kabel, rustfrit stål
HV51S16014000807010BEGE flangeencoder MIG Basic MB-160-14-0008-7, 8 pulser, 10m kabel, rustfrit stål er en inkremental encoder til grundlæggende hastighedsfeedback i standard automatiseringsopgaver. Denne model leveres med flange udvendig diameter på 160 mm og BCD på 130 mm. Flangetykkelsen er 7 mm, og akseldiameteren er 14 mm. Encoderen passer til motorer i IEC 71B5 norm og har IP55/IP67 kapslingsklasse for beskyttelse mod støv og vand. Materialet er rustfrit stål for øget holdbarhed. Der er 8 pulser pr. omdrejning pr. kanal, HTL-udgang (A90°B), indgangsspænding: 5-24VDC samt 10 meter tilslutningskabel.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
160
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
10
Akseldiameter (mm)
14
IEC norm
71B5
BCD norm
130
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
8
Beskrivelse
Nøgleattributter: - Flangeydre diameter: Ø160 mm, - Boltcirkeldiameter: 130 mm (BCD), - Flangetykkelse: 7 mm - Aksel: 14 mm diameter, - IEC norm: 71B5, passer direkte til mange standard elmotorer.