calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Basic MB-160-14-0004-7, 4 pulser, 2m kabel, rustfrit stål
HV51S16014000407002BEGE flangeencoder MIG Basic MB-160-14-0004-7, 4 pulser, 2m kabel, rustfrit stål er en inkremental encoder til grundlæggende hastighedsfeedback i standard automatiseringsopgaver. Encoderens flange udvendig diameter er 160 mm, og den har en BCD på 130 mm. Flangetykkelsen er 7 mm. Aksel diameter er 14 mm og passer til motorer med IEC 71B5 norm. Den leveres med 2 meter kabel, og hus og aksel er af rustfrit stål. Indgangsspænding: 5-24V DC. Udgang: A90°B HTL. 4 pulser pr. omdrejning pr. kanal. Kapslingsklasse IP55 / IP67 sikrer beskyttelse mod støv og vand under industrielle forhold.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
160
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
2
Akseldiameter (mm)
14
IEC norm
71B5
BCD norm
130
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
4
Beskrivelse
Montering med flange (IEC 71B5, flange diameter Ø160 mm, bolt cirkel diameter BCD 130 mm, flange tykkelse 7 mm) giver nem integration, selv i krævende industrielle installationer.
14 mm akseldiameter sikrer stabil montageløsning til større elmotorer og aktuatorer.