calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Basic MB-160-14-0002-7, 2 pulser, 10m kabel, rustfrit stål
HV51S16014000207010BEGE flangeencoder MIG Basic MB-160-14-0002-7 er en inkremental encoder til grundlæggende hastighedsfeedback i standard automatiseringsopgaver. Konstruktion: Rustfrit stål Ydre diameter: 160 mm Flange tykkelse: 7 mm Flange BCD: 130 mm IEC motornorm: 71B5 Aksel diameter: 14 mm Indgangsspænding: 5-24 VDC Output-signal: A90°B HTL Pulser pr. omdr./kanal: 2 Kabellængde: 10 meter IP-klasse: IP55/IP67 Velegnet til montage med standard flange og til brug i industrielle miljøer med øget krav til holdbarhed. Position og hastighed omsættes til et digitalt signal, der let indlæses i et styresystem.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
160
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
10
Akseldiameter (mm)
14
IEC norm
71B5
BCD norm
130
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
2
Beskrivelse
Flangediameter: 160 mm og BCD: 130 mm, designet til nem montering og maksimal kompatibilitet.
Skaftdiameter på 14 mm, passer perfekt til standard motorakseldimensioner.
10 meter tilslutningskabel giver fleksibel montage og signaltransmission over længere afstande.
Inputspænding 5–24VDC og A90°B udgang for kompatibilitet med forskellige styringssystemer og PLC’er.