calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Basic MB-160-14-0001-7, 1 pulser, 20m kabel, rustfrit stål
HV51S16014000107020BEGE flangeencoder MIG Basic MB-160-14-0001-7, 1 pulser, 20m kabel, rustfrit stål er en inkremental encoder til grundlæggende hastighedsfeedback i standard automatiseringsopgaver. Encoderens flange udvendig: 160 mm, flange BCD: 130 mm, akseldiameter: 14 mm og passer til motor IEC: 71B5. Den har pulsudgang: 1 pulser pr. kanal, outputsignal: A90°B HTL og indgangsspænding: 5-24 VDC. Kabellængde: 20 meter. Encoderens husmateriale: rustfrit stål. IP-klassificering: IP55/IP67. Egnet til miljøer med krav om pålidelighed og robusthed.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
160
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
20
Akseldiameter (mm)
14
IEC norm
71B5
BCD norm
130
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
1
Beskrivelse
Flange på Ø160 mm og akseldiameter på 14 mm, passer til IEC 71B5 motorflanger for nem integration.
1 impuls pr. omdrejning pr. kanal gør encoderen ideel til enkle hastigheds- og retningsmålinger.
Langt kabel på 20 meter muliggør fleksibel installation selv i store maskiner eller anlæg.
Boringscirkel (BCD) på 130 mm og flange tykkelse på 7 mm giver stabil og sikker montering.
Bred anvendelse i transportbånd, pakkemaskiner, simple reguleringssystemer og maskinautomation.
MIG Basic: Inkremental encoder til grundlæggende hastighedsfeedback.