calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Basic MB-140-24-0016-9, 16 pulser, 5m kabel, rustfrit stål
HV51S14024001609005BEGE flangeencoder MIG Basic MB-140-24-0016-9, 16 pulser, 5m kabel, rustfrit stål er en inkremental encoder til grundlæggende hastighedsfeedback i standard automatiseringsopgaver. Encoderens flangediameter er 140 mm, og bolt-cirkel diameter (BCD) er 115 mm. Akseldiameter på 24 mm. Passer til motor IEC 90B14 standard. Indgangsspænding fra 5-24 VDC. Udgangssignal er A90°B HTL. Giver 16 pulser pr. omdrejning pr. kanal. Kabellængde er 5 meter. Fremstillet i rustfrit stål for øget holdbarhed. Flangetykkelse er 9 mm. Opfylder IP55 / IP67 kapslingsklasse for beskyttelse mod støv og vand.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
140
Flangetykkelse (mm)
9
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
5
Akseldiameter (mm)
24
IEC norm
90B14
BCD norm
115
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
16
Beskrivelse
Producentbeskrivelse:
Flangemonteret konstruktion med en yderdiameter på 140 mm og BCD på 115 mm, hvilket sikrer nem integration i IEC 90B14-motorapplikationer.
Robust aksel på 24 mm diameter for maksimal holdbarhed og præcis forbindelse til motoraksler.
Signaludgang: A90°B HTL, giver stabile hastighedssignaler til styringer og frekvensomformere.