calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Basic MB-140-24-0004-9, 4 pulser, 2m kabel, rustfrit stål
HV51S14024000409002Type: Inkremental encoder Pulser pr. omdrejning: 4 pr. kanal Udgangssignal: A90°B HTL Indgangsspænding: 5-24VDC Kabellængde: 2 meter Materiale: Rustfrit stål Boringsdiameter: 24 mm Flange udvendig diameter: 140 mm Flange tykkelse: 9 mm Flange BCD: 115 mm IEC norm: 90B14 Kapslingsklasse: IP55 / IP67 Encoderens robuste design med rustfri stål sikrer holdbarhed og pålidelig præstation i industrielle miljøer.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
140
Flangetykkelse (mm)
9
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
2
Akseldiameter (mm)
24
IEC norm
90B14
BCD norm
115
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
4
Beskrivelse
Udvendig flange på Ø140mm og boltcirkel på 115mm (BCD) for nem integration i IEC 90B14-motorer og kompatibilitet med standard gear- og motordrev.
Solid aksel på 24mm diameter både for høj belastningskapacitet og lavt slør – egnet til præcise industrielle maskiner.
Driftsspænding på 5-24VDC giver stor fleksibilitet i valg af styresystem og PLC-integration.
MIG Basic – Inkremental encoder til standard hastighedsfeedback.