calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Basic MB-140-24-0004-9, 4 pulser, 15m kabel, rustfrit stål
HV51S14024000409015BEGE flangeencoder MIG Basic MB-140-24-0004-9, 4 pulser, 15m kabel, rustfrit stål er en inkrementel encoder til grundlæggende hastighedsfeedback i standard automatiseringsopgaver. Encoderens flangediameter er 140 mm, med en boltcirkel på 115 mm samt en akseldiameter på 24 mm. Flangens tykkelse er 9 mm. Produktet følger IEC 90B14 standarden. Encoderhuset er udført i rustfrit stål for øget holdbarhed. Den leveres med 15 meter kabel og har en IP55/IP67 kapslingsklasse. Indgangsspændingen er 5-24VDC og outputsignalet er A90°B HTL. Opløsningen er 4 pulser pr. omdrejning pr. kanal.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
140
Flangetykkelse (mm)
9
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
15
Akseldiameter (mm)
24
IEC norm
90B14
BCD norm
115
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
4
Beskrivelse
Encoderens ydre diameter på 140mm samt flange med BCD 115mm og flange tykkelse på 9mm gør den let at integrere i motorer og automationstekniske systemer baseret på IEC norm 90B14.
Udstyret med en akseldiameter på 24mm, hvilket gør den kompatibel med et bredt udvalg af motortyper og applikationer.