calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Basic MB-140-24-0002-9, 2 pulser, 2m kabel, rustfrit stål
HV51S14024000209002BEGE flangeencoder MIG Basic MB-140-24-0002-9, 2 pulser, 2m kabel, rustfrit stål er en inkrementel encoder designet til grundlæggende hastighedsfeedback i standard automatiseringsopgaver. Pulser pr. omgang: 2 pr. kanal. Flangediameter: 140 mm. Flange BCD: 115 mm. Flangetykkelse: 9 mm. Akselfiameter: 24 mm. IEC standard: 90B14. Indgangsspænding: 5-24V DC. Udgangssignal: A90°B HTL. Kabelængde: 2 meter. Materiale: Rustfrit stål. IP-klassificering: IP55 / IP67. Denne encoder sikrer driftssikker hastighedsfeedback i miljøer, hvor basisfunktionalitet og robusthed er påkrævet.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
140
Flangetykkelse (mm)
9
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
2
Akseldiameter (mm)
24
IEC norm
90B14
BCD norm
115
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
2
Beskrivelse
Velegnet til montering på motorer og drev med IEC 90B14 flange (Ø140 mm, 24 mm aksel), hvilket sikrer bred anvendelighed i industrien.
Kompakt flange- og akseldesign (flangetykkelse 9 mm, BCD 115 mm), ideel hvor begrænset plads kræver små og effektive løsninger.**Anvendelsesmuligheder:**