HV51S14011001607020Inkremental encoder Flange udvendig diameter: 140 mm Flange bolt cirkel diameter (BCD): 115 mm Akselfølgende diameter: 11 mm Motor IEC norm: 63B5 Indgangsspænding: 5–24 VDC Udgange: A90°B HTL Pulser pr. omdrejning: 16 pr. kanal Kabel længde: 20 m Materiale: Rustfrit stål IP klassificering: IP55 / IP67 Flangetykkelse: 7 mm Egnet til anvendelser, hvor robusthed og driftsikkerhed er vigtig, og hvor præcis hastighedsfeedback er påkrævet.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
140
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
20
Akseldiameter (mm)
11
IEC norm
63B5
BCD norm
115
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
16
Beskrivelse
Flange med ydre diameter på 140 mm og bolt cirkeldiameter (BCD) på 115 mm, passer til IEC 63B5 motorflanger
Kraftig aksel på 11 mm diameter giver robusthed og lang levetid under krævende betingelser
16 pulser pr. omdrejning pr. kanal til pålidelig grundlæggende positions- og hastighedsfeedback
Lang kabellængde på 20 meter muliggør nem installation i større maskinanlæg
Flangetykkelse på 7 mm for solid montering og præcis akseltilslutning **Fordele ved funktionerne:**