calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Basic MB-140-11-0008-7, 8 pulser, 5m kabel, rustfrit stål
HV51S14011000807005BEGE flangeencoder MIG Basic MB-140-11-0008-7, 8 pulser, 5m kabel, rustfrit stål er en inkremental encoder til grundlæggende hastighedsfeedback i standard automatiseringsopgaver. Ydre diameter: 140 mm. Flange BCD: 115 mm. Flangetykkelse: 7 mm. Skaftdiameter: 11 mm. Motortype (IEC-norm): 63B5. Indgangsspænding: 5-24 VDC. Udgang: A90°B HTL. Pulser pr. omdrejning: 8 pr. kanal. Kabellængde: 5 meter. Materiale: Rustfrit stål. IP-klassifikation: IP55 / IP67. Bevarer pålidelig signalgenerering til standard anvendelser, hvor robusthed og enkel integration er afgørende.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
140
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
5
Akseldiameter (mm)
11
IEC norm
63B5
BCD norm
115
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
8
Beskrivelse
Flangestørrelse Ø140 mm, BCD 115 mm – let integration med IEC 63B5 motorer og kompatible systemer for nem montering.
Kabel på 5 meter – muliggør fleksibel placering af encoderen i installationsmiljøer.
Skaftdiameter 11 mm og flange-tykkelse 7 mm – sikrer præcis og stabil montering på motoraksler.