calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Basic MB-140-11-0002-7, 2 pulser, 2m kabel, rustfrit stål
HV51S14011000207002BEGE flangeencoder MIG Basic MB-140-11-0002-7, 2 pulser, 2m kabel, rustfrit stål er en inkremental encoder til grundlæggende hastighedsfeedback i standard automatiseringsopgaver. Udvendig diameter: 140 mm. Flange BCD: 115 mm. Flange tykkelse: 7 mm. Skaftdiameter: 11 mm. IEC-motorstørrelse: 63B5. Signaludgang: A90°B HTL, 2 pulser pr. omdrejning pr. kanal. Indgangsspænding: 5-24 VDC. Kabellængde: 2 meter. Materiale: rustfrit stål. Tæthedsklasse: IP55/IP67. Velegnet til miljøer, hvor korrosionsbestandighed og robust konstruktion er påkrævet.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
140
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
2
Akseldiameter (mm)
115
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
2
Beskrivelse
**Flange Ø140 mm og 11 mm akseldiameter** giver nem montering på IEC 63B5 motorer og kompatibilitet med mange industrielle gear- og motortyper.