calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Basic MB-140-11-0001-7, 1 pulser, 5m kabel, rustfrit stål
HV51S14011000107005Monteringsflange: Ø140 mm Flange BCD: 115 mm Axeldiameter: 11 mm IEC motorstørrelse: 63B5 Indgangsspænding: 5-24VDC Udgangssignal: HTL A90°B Pulser pr. omdrejning: 1 pr. kanal Kabellængde: 5 meter Materiale: Rustfrit stål Kapslingsklasse: IP55 / IP67 BEGE flangeencoder MIG Basic MB-140-11-0001-7 sikrer pålidelig signaloverførsel for enkle styringsformål, hvor robusthed og enkel integration er essentiel.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
140
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
5
Akseldiameter (mm)
11
IEC norm
63B5
BCD norm
115
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
1
Beskrivelse
Flangens ydre diameter på 140 mm og standard IEC 63B5-mål samt 115 mm boltcirkel gør den kompatibel med en lang række motorer og monteringsløsninger.
Encoderens akseldiameter på 11 mm sikrer robust montage og pålidelig signaloverførsel selv ved store påvirkninger og vibrationer.