calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Basic MB-140-11-0001-7, 1 pulser, 15m kabel, rustfrit stål
HV51S14011000107015Antal pulser pr. omdrejning: 1 pr. kanal Kabellængde: 15 meter Flange diameter: 140 mm Bolt cirkeldiameter (BCD): 115 mm Flangetykkelse: 7 mm IEC norm: 63B5 Aksel diameter: 11 mm Materiale: Rustfrit stål IP-klassificering: IP55/IP67 Indgangsspænding: 5-24 VDC Udgangssignal: A90°B HTLDenne encoder egner sig til applikationer, hvor der kræves enkel og robust tilbagemelding under industrielle forhold.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
140
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
15
Akseldiameter (mm)
11
IEC norm
63B5
BCD norm
115
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
1
Beskrivelse
**Om producenten BEGE:**
BEGE Flangeencoder MIG Basic MB-140-11-0001-7**Primære anvendelsesmuligheder:**
Kompatibel med IEC motorstandard 63B5 og flange Ø140 mm (BCD 115 mm), hvilket sikrer let integration i et bredt udvalg af industrielle motorapplikationer.
Akseldiameter 11 mm passer til standardmotorskafter.
Forsyningsspænding 5-24 VDC for fleksibilitet i systemintegration.
Let at montere takket være slank flange (7 mm), hvilket reducerer den nødvendige plads til installation.**Encoder-typer fra BEGE:**