calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Basic MB-120-19-0008-7, 8 pulser, 20m kabel, rustfrit stål
HV51S12019000807020Antal pulser pr. omdrejning: 8 pr. kanal Kabellængde: 20 meter Materiale: Rustfrit stål Flange yderdiameter: 120 mm Flange BCD: 100 mm Flangetykkelse: 7 mm Aksel diameter: 19 mm Motor IEC standard: 80B14 Indgangsspænding: 5-24 VDC Output type: A90°B HTL IP klassificering: IP55 / IP67Encoderen har robust konstruktion og passer til applikationer, hvor der kræves driftssikker feedback og modstandsdygtighed i krævende miljøer.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
120
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
20
Akseldiameter (mm)
19
IEC norm
80B14
BCD norm
100
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
8
Beskrivelse
Flange med ydre diameter på Ø120 mm og bolt cirkeldiameter på 100 mm sikrer nem montage på motorer og gear med IEC størrelse 80B14, hvilket giver bred kompatibilitet i industrimaskiner.
Akseldiameter på 19 mm giver nem integration med kraftige motorer og transmissioner.
Understøtter indgangsspændinger fra 5 til 24 VDC for nem integration i eksisterende styringssystemer. **Anvendelsesmuligheder:**