calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Basic MB-120-19-0008-7, 8 pulser, 15m kabel, rustfrit stål
HV51S12019000807015BEGE flangeencoder MIG Basic MB-120-19-0008-7, 8 pulser, 15m kabel, rustfrit stål er en inkremental encoder til grundlæggende hastighedsfeedback ved standard automatiseringsopgaver. Encoderens flange diameter er 120 mm med flangens boltcirkel på 100 mm, designet til motorstørrelse IEC 80B14. Aksel diameter er 19 mm og flange tykkelse er 7 mm. Signalet leveres som A90°B HTL output med 8 pulser pr. omdrejning pr. kanal. Forsyningsspænding er 5-24VDC. Materiale er rustfrit stål for høj holdbarhed. IP-klassificering: IP55/IP67. Leveres med 15 meter kabel.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
120
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
15
Akseldiameter (mm)
19
IEC norm
80B14
BCD norm
100
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
8
Beskrivelse
**Nøglefunktioner og fordele:**
• Flange med udvendig diameter Ø120 mm og BCD 100 mm for nem integration med motorer og drev iht. IEC 80B14 standarden.
• Aksel på 19 mm og flange tykkelse 7 mm muliggør kompatibilitet med en bred vifte af industrimotorer og gear.
• Inputspænding: 5–24VDC for bred anvendelse i forskellige forsyningssystemer.