calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Basic MB-120-19-0002-7, 2 pulser, 5m kabel, rustfrit stål
HV51S12019000207005BEGE flangeencoder MIG Basic MB-120-19-0002-7 er en inkremental encoder designet til grundlæggende hastighedsfeedback i standard automatiseringsopgaver. Udvendig diameter: 120 mm Flange BCD: 100 mm Flangetykkelse: 7 mm Skaftdiameter: 19 mm Motor IEC standard: 80B14 Materiale: Rustfrit stål IP-klassificering: IP55 / IP67 Kabellængde: 5 meter Indgangsspænding: 5-24 VDC Udgangssignal: A90°B HTL Pulser pr. omdrejning: 2 pr. kanal Encoderen omdanner bevægelse eller position til digitale signaler til brug for styresystemer. Ideel til brug hvor pålidelig feedback til hastighedsstyring er nødvendig under industrielle forhold.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
120
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
5
Akseldiameter (mm)
19
IEC norm
80B14
BCD norm
100
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
2
Beskrivelse
Kompakt flange-design med ydre diameter på 120 mm og flangehulsafstand (BCD) på 100 mm kombineret med akseldiameter på 19 mm, hvilket giver nem integration i IEC 80B14-motorsystemer.
Arbejder med forsyningsspændinger fra 5 til 24VDC, hvilket sikrer kompatibilitet med de fleste industrielle styreenheder og PLC-systemer.