calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Basic MB-120-19-0001-7, 1 pulser, 5m kabel, rustfrit stål
HV51S12019000107005BEGE flangeencoder MIG Basic MB-120-19-0001-7, 1 pulser, 5m kabel, rustfrit stål er en inkremental encoder til grundlæggende hastighedsfeedback i standard automatiseringsopgaver. Produktet har følgende egenskaber: Flangestørrelse: Ø120 mm, Bolt cirkeldiameter (BCD): 100 mm, Aksel diameter: 19 mm, Flangetykkelse: 7 mm, Motor IEC-standard: 80B14, Indgangsspænding: 5-24 VDC, Udgangssignal: A 90° B HTL, Pulser pr. omdrejning: 1 pr. kanal, Kabellængde: 5 meter, Materiale: rustfrit stål samt IP-klassificering: IP55/IP67. Encoderen omdanner bevægelse eller position til et elektrisk signal, som kan tolkes af et styresystem.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
120
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
5
Akseldiameter (mm)
19
IEC norm
80B14
BCD norm
100
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
1
Beskrivelse
Flange med udvendig diameter på 120 mm og BCD på 100 mm, optimeret til direkte montage på IEC 80B14 motorer – sikrer hurtig og nem installation i standardiserede motorapplikationer.
19 mm akseldiameter og 7 mm flange-tykkelse muliggør robust mekanisk kobling til driftssikre installationer.