calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Basic MB-120-09-0004-7, 4 pulser, 15m kabel, rustfrit stål
HV51S12009000407015BEGE flangeencoder MIG Basic MB-120-09-0004-7, 4 pulser, 15m kabel, rustfrit stål er en inkremental encoder til grundlæggende hastighedsfeedback i standard automatiseringsopgaver. Encoderens kabellængde er 15 meter, flangediameter er 120 mm, og flange BCD er 100 mm. Aksel diameter er 9 mm, og den er designet til motor IEC 56B5 standard. Encoderens materiale er rustfrit stål med en flangetykkelse på 7 mm. Den leverer 4 pulser pr. kanal pr. omdrejning via HTL signal (A 90° B) og arbejder med indgangsspænding på 5-24VDC. IP-klassificering er IP55/IP67 for øget beskyttelse.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
120
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
15
Akseldiameter (mm)
100
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
4
Beskrivelse
Flange med diameter på 120 mm og BCD på 100 mm sikrer nem integration i IEC 56B5-motorer og industrielle transmissionssystemer.
Robust aksel på 9 mm garanterer sikker montering og lang driftstid, selv under krævende forhold.
Bredt indgangsspændingsområde på 5–24 VDC sikrer kompatibilitet med de fleste styringssystemer.