calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Basic MB-120-09-0002-7, 2 pulser, 20m kabel, rustfrit stål
HV51S12009000207020Flange udvendig diameter: 120 mm Flange BCD: 100 mm Aksel diameter: 9 mm Motor IEC norm: 56B5 Kabellængde: 20 meter Materiale: Rustfrit stål Pulser pr. omdrejning pr. kanal: 2 Output-signal: A90°B HTL Indgangsspænding: 5-24 VDC IP-klassificering: IP55 / IP67 Flangetykkelse: 7 mmMed disse egenskaber sikrer denne encoder robusthed og pålidelig funktionalitet til standard automatiseringsløsninger.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
120
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
20
Akseldiameter (mm)
9
IEC norm
56B5
BCD norm
100
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
2
Beskrivelse
**Om BEGE:**
BEGE flangeencoder MIG Basic MB-120-09-0002-7 – Inkremental skridtencoder i rustfrit stål, Ø120mm flange, 9mm aksel, 2 pulser pr. kanal, IP55/IP67, 20m kabel.**Nøglefunktioner og fordele:**
Ydre diameter på 120mm og flange-BCD på 100mm – Giver fleksibel installation til en lang række industriel motorintegration.
Lang kabellængde på 20m – Muliggør nem og fleksibel placering selv på store maskiner og anlæg.
Automatiserede transportbåndssystemer til hastighedsfeedback.
Enkle overvågnings- og styringsopgaver i emballage- og fødevareindustri.