HV51S10514006407015BEGE flangeencoder MIG Basic MB-105-14-0064-7, 64 pulser, 15m kabel, rustfrit stål er en inkremental encoder, der anvendes til grundlæggende hastighedsfeedback i standard automatiseringsopgaver. Encoderens flange diameter er Ø105 mm med BCD: 85 mm og en aksel diameter på 14 mm. Den passer til motor IEC norm: 71B14 og har en flange tykkelse på 7 mm. Der ydes udgangssignal: A90°B HTL med 64 pulser pr. omdrejning pr. kanal. Forsyning sker med 5–24 VDC. Encoderhuset er fremstillet i rustfrit stål og leveres med 15 meter kabel. Opfylder IP-klasse: IP55/IP67 for støv- og vandbeskyttelse.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
105
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
15
Akseldiameter (mm)
14
IEC norm
71B14
BCD norm
85
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
64
Beskrivelse
**Om producenten:**
Kompakt flange med yderdiameter på 105mm, nem integration i motorer og maskinanlæg efter IEC 71B14 standard
14mm akseldiameter og BCD på 85mm sikrer kompatibilitet med et bredt udvalg af motorflanger og industrimaskiner
Bredt inputområde fra 5-24VDC, hvilket muliggør integration med forskellige styringssystemer