calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Basic MB-105-14-0032-7, 32 pulser, 5m kabel, rustfrit stål
HV51S10514003207005BEGE flangeencoder MIG Basic MB-105-14-0032-7, 32 pulser, 5m kabel, rustfrit stål er en inkremental encoder til grundlæggende hastighedsfeedback i standard automatiseringsopgaver. Encoderens flangediameter er 105 mm, BCD på 85 mm og akseldiameter 14 mm. Den opfylder IEC 71B14-standarden og har en flangetykkelse på 7 mm. Encoderens kabellængde er 5 meter. Fremstillet i rustfrit stål, hvilket sikrer modstandsdygtighed i krævende miljøer. Signaludgang er A90°B HTL, med 32 pulser pr. omdrejning pr. kanal. Arbejdsspænding er 5-24VDC. Beskyttelsesklassen er IP55/IP67, hvilket giver god beskyttelse mod støv og vand.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
105
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
5
Akseldiameter (mm)
14
IEC norm
71B14
BCD norm
85
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
32
Beskrivelse
**Nøglefunktioner og fordele:**
Kompakt flangeudformning (yderdiameter: Ø105 mm, flange BCD: 85 mm) sikrer nem integration i IEC 71B14 motorer og eksisterende anlæg.
Robust aksel (Ø14 mm) og flanger i rustfrit stål giver høj modstandsdygtighed mod korrosion og slitage i krævende industrielle miljøer.
**Anvendelsesmuligheder:**