HV51S10514003207020Flange diameter: 105 mm
Flange BCD: 85 mm
Flangetykkelse: 7 mm
Aksel diameter: 14 mm
Motortilslutning: IEC 71B14
Materiale: Rustfrit stål
Pulser pr. omdrejning pr. kanal: 32
Udgangssignal: A90°B HTL
Indgangsspænding: 5-24 VDC
Kabellængde: 20 meter
Flange BCD: 85 mm
Flangetykkelse: 7 mm
Aksel diameter: 14 mm
Motortilslutning: IEC 71B14
Materiale: Rustfrit stål
Udgangssignal: A90°B HTL
Indgangsspænding: 5-24 VDC
Kabellængde: 20 meter
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
105
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
20
Akseldiameter (mm)
14
IEC norm
71B14
BCD norm
85
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
32
Beskrivelse
**Produktbeskrivelse og anvendelsesmuligheder (på dansk):**
Ydre diameter på 105 mm (flange), flange BCD på 85 mm og en akseldiameter på 14 mm, hvilket muliggør let integration med IEC 71B14 motorflanger.
Flad flange på 7 mm sikrer nem og stabil montering på motor eller maskinramme.