calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Basic MB-105-14-0004-7, 4 pulser, 5m kabel, rustfrit stål
HV51S10514000407005BCD norm: 85 mm. Kabellængde: 5 m. Flangetykkelse: 7 mm. IEC norm: 71B14. Materiale: Rustfrit stål. Udvendig diameter: 105 mm. Aksel diameter: 14 mm. Flange udvendig: Ø105 mm. Input: 5-24 VDC. Output: A90°B HTL. Impulser pr. omdrejning: 4 pr. kanal. IP-klassificering: IP55 / IP67.Denne encoder omdanner bevægelse eller position til et elektrisk signal til dit styresystem og er velegnet til pålidelig hastighedsfeedback i industrielle applikationer.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
105
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
5
Akseldiameter (mm)
14
IEC norm
71B14
BCD norm
85
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
4
Beskrivelse
Flange Ø105mm og BCD 85mm med 14mm aksel passer til IEC 71B14 motorstandard – nem integration med eksisterende udstyr.**Anvendelsesmuligheder:**