calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Basic MB-105-14-0004-7, 4 pulser, 2m kabel, rustfrit stål
HV51S10514000407002BEGE flangeencoder MIG Basic MB-105-14-0004-7, 4 pulser, 2m kabel, rustfrit stål er en inkrementel encoder til grundlæggende hastighedsfeedback i standard automatiseringsopgaver. Den har en flange udvendigt på Ø105 mm, flange BCD på 85 mm, akseldiameter på 14 mm og følger IEC norm 71B14. Encoderens hus og aksel er fremstillet i rustfrit stål for øget holdbarhed. Den leveres med input på 5-24VDC, HTL A90°B output og 4 pulser/omdr. pr. kanal. Encoderens kabel er 2 meter langt. IP-klassificering IP55/IP67 sikrer robusthed mod støv og vand.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
105
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
2
Akseldiameter (mm)
14
IEC norm
71B14
BCD norm
85
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
4
Beskrivelse
Ydre flange-diameter på 105 mm og akseldiameter på 14 mm gør den kompatibel med IEC 71B14-motorflanger, hvilket muliggør nem integration i eksisterende maskinopbygninger.
2 meter fastmonteret tilslutningskabel sikrer fleksibel montering og nem installation i maskinanlæg.
Kompakt flange med tykkelse på 7 mm og BCD 85 mm optimerer pladsbesparelse og forenkler montage.