calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Basic MB-105-14-0004-7, 4 pulser, 20m kabel, rustfrit stål
HV51S10514000407020Encoder-type: Inkremental Flange diameter: 105 mm Flangetykkelse: 7 mm Flange BCD: 85 mm Skaftdiameter: 14 mm IEC norm: 71B14 Materiale: Rustfrit stål IP-klasse: IP55 / IP67 Pulser pr. omdrejning: 4 pr. kanal Udgangssignal: A90°B HTL Indgangsspænding: 5-24VDC Kabellængde: 20 meter Encoderens robuste konstruktion og beskyttelsesklasse gør den egnet til industrielle miljøer, hvor enkel, pålidelig feedback kræves.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
105
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
20
Akseldiameter (mm)
14
IEC norm
71B14
BCD norm
85
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
4
Beskrivelse
BEGE Flangeencoder MIG Basic MB-105-14-0004-7 (Inkremental encoder)
Stor flange (Ø105 mm) og akseldiameter på 14 mm passer til IEC 71B14-motorer – let integration i eksisterende systemer.
Nem at montere takket være flange BCD 85 mm og flange tykkelse 7 mm, hvilket sikrer sikre mekaniske forbindelser og præcis placering.