calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Basic MB-105-14-0001-7, 1 pulser, 2m kabel, rustfrit stål
HV51S10514000107002BEGE flangeencoder MIG Basic MB-105-14-0001-7, 1 pulser, 2m kabel, rustfrit stål er en **inkremental encoder** til grundlæggende hastighedsfeedback i standard automatiseringsopgaver. Encoderens design omfatter **flange udvendig diameter på 105 mm**, **flange boltcirkel diameter på 85 mm**, og **flangetykkelse på 7 mm**. Den er udstyret med en **akseldiameter på 14 mm** og passer til **IEC 71B14 motorer**. **Encoderhus i rustfrit stål** samt **IP55/IP67 kapslingsklasse** sikrer robusthed i krævende miljøer. Den leveres med **A90°B HTL-udgang**, **1 puls pr. omdrejning per kanal** og **2 meter kabel**. **Driftsspænding: 5-24VDC**.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
105
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
2
Akseldiameter (mm)
14
IEC norm
71B14
BCD norm
85
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
1
Beskrivelse
Flangeudførsel med ydre diameter på 105 mm og boltcirkel (BCD) på 85 mm, hvilket sikrer nem og præcis montering på IEC 71B14 motorer.
Indgangsspænding på 5–24VDC for nem integration i mange industrielle styresystemer.