calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Basic MB-090-11-0008-7, 8 pulser, 10m kabel, rustfrit stål
HV51S09011000807010BEGE flangeencoder MIG Basic MB-090-11-0008-7, 8 pulser, 10m kabel, rustfrit stål er en inkremental encoder, der bruges til grundlæggende hastighedsfeedback i standard automatiseringsopgaver. Encoderens BCD norm: 75 mm, flangetykkelse: 7 mm og flange udvendig diameter: 90 mm. IEC norm: 63B14. Akselform: 11 mm. Pulser pr. omdrejning: 8 pr. kanal. Udgangssignal: A90°B HTL. Indgangsspænding: 5-24VDC. Kabellængde: 10 meter. Materiale: rustfrit stål. IP-klassificering: IP55/IP67. Opfylder krav til pålidelig ydelse og anvendelse i industrielle miljøer.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
90
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
10
Akseldiameter (mm)
11
IEC norm
63B14
BCD norm
75
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
8
Beskrivelse
**Standardiseret flange og skaft**: Flange på Ø90 mm (BCD 75 mm) og 11 mm aksel passer perfekt til IEC 63B14-motorer og forenkler integration i eksisterende motormontager.