calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Basic MB-090-11-0004-7, 4 pulser, 5m kabel, rustfrit stål
HV51S09011000407005BCD norm: 75 Kabellængde: 5 meter Flangetykkelse: 7 mm IEC norm: 63B14 Materiale: Rustfrit stål Ydre diameter: 90 mm Akseldiameter: 11 mm Flange ydre diameter: Ø90 mm Flange BCD: 75 mm Udgangssignal: A90°B HTL Indgangsspænding: 5-24 VDC Pulser pr. omdr. pr. kanal: 4 IP-klasse: IP55 / IP67 Denne encoder konverterer bevægelse eller position til et elektrisk signal, som kan anvendes direkte i industrielle styresystemer.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
90
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
5
Akseldiameter (mm)
75
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
4
Beskrivelse
**Brandbeskrivelse:**
**Produktnavn:**
BEGE Flangeencoder MIG Basic MB-090-11-0004-7
**Nøglefunktioner og attributter:**
- Inkremental encoder ideel til grundlæggende hastighedsfeedback i standard automatiseringsopgaver
- Meget robust rustfrit stålhus, modstandsdygtigt overfor aggressive miljøer og korrosion
- 5 meter kabel for fleksibel installationsafstand i større fabrikationsudstyr
- Flange med udvendig diameter på 90 mm og en BCD norm på 75 mm giver nem integration i eksisterende motoropsætninger (IEC norm 63B14)
- 11 mm akseldiameter muliggør kompatibilitet med brede motorserier