calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Basic MB-090-11-0004-7, 4 pulser, 15m kabel, rustfrit stål
HV51S09011000407015Pulsantal pr. omdrejning: 4 pr. kanal Signaltype: A90°B HTL Indgangsspænding: 5-24 VDC Kabellængde: 15 meter Ydre diameter: 90 mm Aksel diameter: 11 mm Flangetykkelse: 7 mm Flange diameter: Ø90 mm Flange BCD: 75 mm IEC norm: 63B14 Materiale: Rustfrit stål IP-klassificering: IP55 / IP67 Produktet giver pålidelig hastighedsføling til automatiserede styresystemer, og dets robuste konstruktion sikrer drift i krævende miljøer.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
90
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
15
Akseldiameter (mm)
11
IEC norm
63B14
BCD norm
75
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
4
Beskrivelse
**Om producenten:**
IEC norm 63B14 kompatibel flange (yderdiameter 90 mm, BCD 75 mm) sikrer enkel integration med standardsystemer og elektriske motorer.
Flange tykkelse på 7 mm og akseldiameter på 11 mm muliggør nem installation og sikrer mekanisk stabilitet.
Overvågning og regulering af hastighed på transportbånd, pakkelinjer og standard motorer.