calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Basic MB-090-11-0002-7, 2 pulser, 15m kabel, rustfrit stål
HV51S09011000207015BEGE flangeencoder MIG Basic MB-090-11-0002-7, 2 pulser, 15m kabel, rustfrit stål er en inkremental encoder til grundlæggende hastighedsfeedback i standard automatiseringsopgaver. Encoderens flange udvendigt er Ø90 mm med BCD på 75 mm. Den har en akseldiameter på 11 mm og passer til motor IEC-norm 63B14. Pulstal er 2 pr. kanal og outputsignalet er A90°B HTL. Indgangsspænding er 5-24 VDC, og kabellængden er 15 meter. Materiale er rustfrit stål, flange tykkelse 7 mm. Beskyttelsesklassen er IP55 / IP67, velegnet til krævende miljøer.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
90
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
15
Akseldiameter (mm)
11
IEC norm
63B14
BCD norm
75
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
2
Beskrivelse
Flange med ydre diameter på 90 mm og bolt cirkeldiameter (BCD) på 75 mm giver nem montering på standard IEC 63B14 motorer.
11 mm akseldiameter sikrer kompatibilitet med de fleste motorprojekter og industrielle standarder.