calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Basic MB-080-09-0064-7, 64 pulser, 2m kabel, rustfrit stål
HV51S08009006407002Flangens udiameter: 80 mm Flange boltcirkel (BCD): 65 mm Flangetykkelse: 7 mm Skaftdiameter: 9 mm Motor IEC-norm: 56B14 Materiale: Rustfrit stål Kapslingsklasse: IP55 / IP67 Indgangsspænding: 5-24 VDC Udgangssignal: A90°B HTL Pulser pr. omdr. pr. kanal: 64 Kabellængde: 2 meter
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
80
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
2
Akseldiameter (mm)
9
IEC norm
56B14
BCD norm
65
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
64
Beskrivelse
**Mærke- og producentbeskrivelse:**
Høj målnøjagtighed med 64 pulser pr. omdrejning for præcis registrering af aksel-/motorhastighed.
Velegnet til IEC 56B14 motorflanger med udvendig flange Ø80 mm og flange BCD på 65 mm, hvilket sikrer bred kompatibilitet med standard motorer.
9 mm akseldiameter gør integration i eksisterende og nye installationer let og fleksibel.
Kabel på 2 meter giver installation i maskiner med kort afstand mellem encoder og styretavle.
7 mm flange-tykkelse for stabil og sikker fastgørelse.**Anvendelsesmuligheder:**